5 super prezentów dla noworodka

1
279
5 super prezentów dla noworodka

W Polsce istnieje sympatyczny zwyczaj odwiedzania świeżo upieczonych rodziców i noworodka. Nie tylko w szpitalu na oddziale noworodkowym, bo ten zwyczaj zarezerwowany jest dla najbliższych z kręgu rodziców, ale przede wszystkim w domu po powrocie Mamy z dzieckiem ze szpitala po porodzie. Goście witają na świecie jego nowego obywatela i słuchają opowieści o samym porodzie, o zmianach w życiu rodziców, o radości z posiadania potomstwa i początków rodzicielstwa. Taka okazja wymaga stosownego prezentu, choćby najdrobniejszego. Podarunek sprawi przyjemność rodzicom i przyda się maluszkowi. Oto subiektywny ranking pięciu wybranych prezentów dla noworodka, które zawsze się przydadzą w domu, gdzie zawitał bobas.

  1. Body niemowlęce ze śmiesznymi napisami. Niby zwykły bodziak, a jednak całkiem inny. Samo body to podstawa wyprawki dla noworodka i przyda się absolutnie zawsze. Gdy ubranko opatrzone jest napisem odnoszącym się do synka, córeczki, Mamy, Taty to jest jeszcze milej i sympatyczniej. Takie body oprócz napisu ma zawsze kolorową aplikację, a sam projekt bardzo przyciąga uwagę. Jak to w body, nie mogło zabraknąć ułatwień. Zapięcie na ramieniu powiększa otwór na główkę maleństwa. Zapięcie w kroku to patent na szybkie przewinięcie dziecka. To, że ubranko ma zdobny napis nie musi automatycznie oznaczać, że jest wykonane z gorszej jakości materiału. Jest wręcz przeciwnie. Body ze śmiesznymi napisami bazują na bawełnianych materiałach, przyjaznych dla skóry dziecka.
  2. Gotowa wyprawka dla noworodka. Jej zaletą jest właśnie to, że jest gotowym zestawem ubranek dla nowonarodzonego dziecka. Nic nie trzeba do siebie dopasowywać, zestawiać, kombinować, sprawdzać czy spodenki pasują do kaftanika. Nic. Wszystko jest zrobione za Was. Bierzecie gotowy zestaw w rozmiarze noworodkowym i prezent gotowy. Wyprawka niemowlęca zawiera już śpioszki, kaftanik, koszulkę niemowlęcą, czapeczkę kąpielową, a nawet łapki niedrapki, żeby maluszek nie podrapał sobie buzi. Przyznacie, że gotowe rozwiązanie kusi. Dodatkowo na każdym elemencie wyprawki znajduje się ten sam haft. Śpioszki można zakładać noworodkowi do kaftanika, lub wymiennie do koszulki niemowlęcej. Czapeczka przyda się po kąpieli, a bawełniane rękawiczki zabezpieczą małe rączki.
  3. Pieluszki flanelowe. Tych nigdy nie za wiele. Przydają się jako podkład na wizycie u pediatry. Rodzice kładą je na czas przewijania pod niemowlę. Pielucha flanelowa jest w użytku także podczas odbijania dziecka, gdy pielucha leżąc na ramieniu rodzica chroni ubranie przed zabrudzeniem jeśli maluszek uleje. Wiele dzieci ulewa więc pieluchy są zmieniane bardzo często i trochę ich potrzeba. Flanela to solidna tkanina, miękka, wygodna dla dziecka i rodzica, ciepła, i przyjemna w dotyku. Flanela niemowlęca niesie ze sobą fantastyczne dziecięce wzory. Komplet pieluszek flanelowych byłby dobrym prezentem na pierwsze odwiedziny u noworodka.
  4. Kocyk dla noworodka. Kocyków nigdy za wiele. Muszą być pod ręką gdy drzemka przytrafi się akurat na rękach u Taty, i malucha trzeba bardzo dyskretnie okryć, zapewniając ciepło. Kocyk to część ekwipunku spacerowego, letniego i zimowego. Ale nie tylko. Przyda się podczas drzemki w domu. Z kocyka ucieszy się każdy rodzic. Pamiętajcie jednak, że kocyk nie może być zrobiony z gryzącego, nieprzyjemnego materiału. Wybierajcie jak najbardziej naturalne tkaniny.
  5. Skarpetki niemowlęce i rajstopki dla niemowląt. Przydadzą się zawsze, szczególnie, że skarpetki w dziwny sposób tracą parę, giną bez śladu więc kolejne pary w podarunku będą jak znalazł. Podobnie z rajstopkami, które królują podczas chłodniejszych pór roku. Bajeczne wzorki, cienkie i grube frotte materiały dają różnorodność i ogromny wybór tych małych podarunków. Rajstopki doskonale też uzupełniają prezent, np. gotową wyprawkę, która jest dopasowana do siebie za nas, ale skarpetki czy rajstopki można wybrać samodzielnie.

Noworodka nie wypada odwiedzić z pustymi rękami. Wystarczy piękne zapakowany drobiazg by okazać troskę, zainteresowanie, sympatię. Rodzice kompletowali wyprawkę dla swojego dziecka przez okres ciąży. Z pewnością ucieszą się z dodatkowych ubranek.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here