Aspekty wyboru sukienek do chrztu 

0
10

Podczas wyboru sukienki do chrztu liczy się nie tylko wygląd, ale przede wszystkim wygoda maluszka. Należy pamiętać, że ubranko będzie nosiło najczęściej leżące dziecko. Niedopuszczalne są zatem żadne uwierające elementy ozdobne, na przykład kwiatki, guziczki. Małe dzieci mają bardzo delikatną i wrażliwą skórę, dlatego wskazana jest większa czujność.

Materiał musi być przewiewny

Materiał, z którego szyte są eleganckie sukienki do chrztu powinien być przewiewny, aby skóra maluszka miała dostęp do powietrza. Ponadto wszywane duże ilości koronki również nie są dobrym pomysłem, dziecko nie zakomunikuje wprost, że nie jest mu wygodnie. Okaże to poprzez swoją marudność, trudności z zaśnięciem i często trudny do ukojenia płacz. Takie elementy wykończeniowe będą odpowiednie w nieco starszym wieku, w sukienkach na chrzest nie powinny się pojawiać. Wszystkie niezbędne informacje na temat użytego materiału powinny znajdować się na wszywkach. Ich brak powinien zaniepokoić i skłonić do wyboru innej sukienki. W sklepach internetowych natomiast dane na temat tkanin powinny być udostępnione w opisie produktu. Najlepiej unikać materiałów i odmian poliestrowych. W składzie natomiast mile widziane są bawełna, domieszki elastanu oraz len i jego mieszanki. Takie eleganckie sukienki do chrztu są naturalne i zapewniają skórze oddech, nie wywołują żadnych podrażnień.

Termin uroczystości również ma znaczenie

Przymierzając się do zakupu eleganckiej sukienki to duże znaczenie w jej wyborze ma pora roku, w której ma odbyć się chrzest. Latem i wiosną można postawić na krótkie rękawki i materiały o niższej gramaturze, inaczej mówiąc – cienkich. Przy wyższych temperaturach na zewnątrz można po prostu doprowadzić do przegrzania małego organizmu, co nie jest dobre dla dziecka. Jesienią i zimą, kiedy jest znacznie chłodniej warto pomyśleć o nałożeniu sweterka, czapeczki, a dziewczynkom rajstopek. Przyda się ponadto nieco grubsze okrycie wierzchnie, czyli płaszczyk, kurteczka. Tak naprawdę niezależnie od pory roku należy wybierać ubranka szyte z naturalnych tkanin. Ma być bezpieczny i zapewniać maleństwu pełen komfort podczas mszy świętej i później – w trakcie przyjęcia po ceremonii.

Tył sukienki do chrztu

Bardzo ważnym elementem jest tył eleganckiej sukienki do chrztu, nie mniej niż jej przód. Wynika to z faktu, że dzieci najczęściej przyjmują chrzest w pierwszych miesiącach życia, kiedy jeszcze nie siedzą. Dlatego właściwie przez cały czas zajmują tylko pozycję leżącą, tył sukienki decyduje zatem o wygodzie maluszka. Na pewno odradza się przyszywane kokardy, które niewątpliwie są urocze i stanowią piękną ozdobę. Ale można je zostawić na czas, kiedy dziewczynka będzie już samodzielnie chodziła. Kolejną kwestią jest suwak, jeżeli jest wszyty to powinien być niewyczuwalny, ukryty, a uchwyt do zapinania możliwie najmniejszy. Do około 10 miesiąca życia dziecka powinno się również unikać wystających i dużych guzików, które zwyczajnie będą uwierały maluszka. Ozdobne guziczki także lepiej zostawić na późniejszy okres.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here