Co dla dzieci w Warszawie? Hity, które nigdy nie zawodzą!

0
344
Co dla dzieci w Warszawie? Hity, które nigdy nie zawodzą!

Warszawa skrywa w sobie mnóstwo ciekawych atrakcji przeznaczonych nie tylko dla dorosłych turystów, ale również dla tych w młodszym wieku. Co warto zobaczyć podczas wizyty w stolicy?

Pałac Kultury i Nauki

To najwyższy budynek w Polsce, oferujący wiele wyjątkowych propozycji również dla najmłodszych. Położony w centrum od razu przyciąga uwagę, ale warto także zajrzeć do środka, aby poznać go bliżej.

Przede wszystkim na uwagę zasługuje taras widokowy położony na XXX piętrze pałacu – można zobaczyć z niego piękną panoramę miasta. W Pałacu Kultury i Nauki działają także popularne muzea, w tym Muzeum Domków dla Lalek oraz Muzeum Ewolucji, w którym można oglądać szkielety dinozaurów.

Centrum Nauki Kopernik

Wspaniały wybór dla najmłodszych – Centrum Nauki Kopernik jest największym w Polsce centrum nauki, które prezentuje pełną gamę wyjątkowych eksponatów interesujących także dla dzieci.

Wizyta w Centrum pozwala na przybliżenie zasad działania świata w sposób bardzo przystępny – można dowiedzieć się więcej o fizyce, chemii, biologii, a także wielu innych dziedzinach nauki w bardzo przystępny sposób. Na uwagę zasługują też znajdujące się przy Centrum planetarium oraz park.

Stadion Narodowy

Niedaleko Centrum Nauki Kopernik, po drugiej stronie Wisły, znajduje się Stadion Narodowy. To także popularna atrakcja dla najmłodszych!

Stadion można również zwiedzać – do wyboru są specjalne trasy wycieczkowe przeznaczone dla najmłodszych. W ich trakcie można zobaczyć między innymi szatnie piłkarzy czy zagrać w piłkę. To wspaniały wybór nie tylko dla amatorów piłki nożnej!

Teatr dla dzieci

Jeśli pogoda nie dopisuje, co dla dzieci w Warszawie będzie najlepszym wyborem? Teatr! W stolicy działa wiele teatrów, w tym także te przygotowujące spektakle specjalnie dla najmłodszych.

Teatry dziecięce są bardzo dobrą alternatywą dla kina – pozwalają na zobaczenie na żywo aktorów na scenie i wciągają w fascynujące historie. Do wyboru są spektakle przeznaczone dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych – także dla maluchów poniżej 3 roku życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here