Co kupić dziecku na wyjazd?

0
299

Przygotowanie dziecka na wyjazd nie jest najłatwiejsze. Aby uniknąć problemów, proces ten warto zacząć już dwa tygodnie wcześniej. Trzeba zatem przejrzeć szafę malucha i wszystko odpowiednio zaplanować. Co kupić dziecku na wyjazd?

1. Wygodne buty
Gdziekolwiek dziecko nie wyjeżdża, wygodne buty są podstawą. W końcu na wszystkich koloniach i obozach aktywność podopiecznych jest duża. Oznacza to, że buty muszą być wytrzymałe i maksymalnie wygodne. Warto też zadbać o to, aby dziecko brało udział w ich wyborze. Nosząc obuwie, które lubi, będzie się czuło znacznie lepiej na wyjeździe.

2. Środki higieny osobistej
Na wyjazd należy wyposażyć dziecko w niezbędne środki higieny. Na pewno będą to: szczoteczka, pasta, kubek, żel lub mydło pod prysznic, szampon, chusteczki higieniczne, grzebień lub szczotka. Jeśli na miejscu nie ma ręczników, trzeba dziecku kupić dwa – mały i duży. Warto też wzbogacić kosmetyczkę malucha o preparat przeciwkleszczowy i odstraszający komary oraz krem z filtrem UV.

3. Piżama
Piżama dla dziecka musi być dopasowana do rodzaju wyjazdu. Jeśli odbywa się zimą, trzeba postawić na długie nogawki i długi rękawek; latem na odwrót. Zawsze należy też zwrócić uwagę na materiał. Powinien przepuszczać powietrze i być miły dla skóry (np. bawełna lub bambus). Szeroką ofertę wysokojakościowych piżam dziecięcych znajdziesz m.in. na Missisleepy (https://missisleepy.pl/pizamy-dla-dzieci). Dokonując zakupu, pamiętaj o tym, aby piżama podobała się też dziecku.

4. Etui na dokumenty
Etui na dokumenty to niezbędnik. Powinno zawierać w środku wszystkie najważniejsze dane dziecka (łącznie z adresem placówki, w której przebywa). Etui to też dobre miejsce na drobne kieszonkowe.

Warto mieć również na uwadze przechowywanie etui. Najlepiej, aby dziecko nosiło je w saszetce na szyi (na smyczce) lub w torebce biodrowej (typu nerka).

5. Plecak
Dziecko na wyjazd powinno też posiadać plecak, do którego może spakować bagaż podręczny, gdy opuszcza ośrodek (np. na wycieczkę). Plecak musi być wygodny i dopasowany do potrzeb. Nie powinien to być worek, ponieważ po kilku godzinach użytkowania jego sznurki mogą wywołać uczucie dyskomfortu.
Lista zakupów dopasowana do wyjazdu
Inne rzeczy należy kupić, kiedy dziecko wyjeżdża w góry i inne, kiedy ma spędzić tydzień w ośrodku hotelowym. Lista powyżej to jedynie niezbędniki. Trzeba więc pamiętać, że może być ona bardziej rozbudowana, np. o strój kąpielowy lub sportowy. Zawsze warto też zapytać o listę potrzebnych rzeczy organizatorów danego wyjazdu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here