Co kupić na roczek?

0
394
Co kupić na roczek?

Pierwsze urodziny to niewątpliwie wyjątkowy moment w życiu dziecka oraz jego rodziców. Impreza urodzinowa maluszka kojarzy się z radosnym świętowaniem ważnej chwili, ale także wyzwaniem dla gości – jaki prezent wybrać na roczek. Pojawia się pytanie, co przyda się rocznemu dziecku lub co sprawi mu frajdę. A może przyjemne z pożytecznym? Zapoznaj się z ciekawymi propozycjami, które pomogą Ci w podjęciu decyzji.

Wciągnij maluszka do wspólnej zabawy

Roczne dziecko potrafi zrozumieć, co się do niego mówi, lubi naśladować dorosłych, co za tym idzie potrzebuje więcej atencji oraz urozmaicenia zabaw. Pomocną w odkrywaniu świata może okazać się zabawka interaktywna, która wymaga czynnego udziału dziecka jednocześnie bawiąc i ucząc. Taka zabawka zaspokoi naturalną ciekawość malucha dostarczając mu wiele radości, a przede wszystkim wspomaga jego rozwój. Ruch, wspólny taniec i śpiew to wspaniała nauka poprzez zabawę. Dziecko udoskonali sprawność ruchową i zręczność, zacznie rozpoznawać związki przyczynowo-skutkowe, a różne kolory i światełka pobudzą jego zmysły. Zabawka, która śpiewa, recytuje wierszyki i rusza się pomaga w nauce np. kształtów, kolorów, czy też odgłosów zwierząt. Wybór prezentu to nie tylko przyjemność, ale także koszt. Nie martw się – szybka gotówka np. przez Internet może pomóc zrealizować zakup. Pieniądze szybko pojawią się na Twoim rachunku, a Ty przyczynisz się do rozwoju narządu wzroku, słuchu i ruchu dziecka. Tego typu zabawki znajdziesz głównie w formie kul, kostek, misiów, ludzików i stoliczków.

Pomóż dziecku w zdobyciu niezależności ruchowej

Dziecko osiągając pierwszy rok życia doskonali swoja motorykę i posiada duże zapotrzebowanie rozwojowe. Rzadko, który maluch potrafi usiedzieć w miejscu dłużej niż kilka minut, raczkuje lub zaczął stawiać pierwsze kroki. Do utrzymania równowagi posłuży dziecku pchacz. Maluszek chodzi pchając przed siebie niewielki pojazd, na którym podpiera się i nie straci równowagi. Dla bardziej zaawansowanego dziecka świetnym prezentem może okazać się pojazd, na którym brzdąc siada i odpycha się nogami, dzięki czemu przygotowuje się do jazdy na rowerku. Wybór prezentu na roczek nie musi być problemem. Pchacz to zazwyczaj wydatek większy niż zakup małego misia, jednak szybka gotówka, którą w prosty sposób możesz otrzymać przy minimum formalności, pozwoli zwiększyć szansę, że prezent będzie trafiony i niebanalny, a zachwyt dziecka ogromny.

Rozbudź zainteresowanie dziecka kształtami

Ważne jest, aby podczas zabawy dziecko ćwiczyło wiele różnych funkcji, np. synchronizację ręki i oka, tutaj idealnie sprawdzi się sorter. Dziecko, które zacznie wkładać klocki w odpowiednie otwory pojemnika lub podstawki będzie bardzo zadowolone z siebie. Sorter pozwoli maluchowi ćwiczyć rączkę, poznawać kształty i kolory, a nawet liczby. Pierwsze urodziny dziecka to niezapomniany moment, dlatego wybór prezentu dla małego jubilata jest ważny. Aby sprezentować maluchowi nieprzeciętny upominek nie pozwól sobie na bycie zbyt oszczędnym. Szybka gotówka przy wygodnej procedurze spłaty pozwoli Ci dokonać odpowiedniego zakupu, przez co zachęcisz dziecko do nauki poprzez zabawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here