Dlaczego warto dać dziecko do żłobka?

0
245
Dlaczego warto dać dziecko do żłobka?

Co drugi rodzic staje przed niełatwym wyborem dotyczącym znalezienia opiekunki do dziecka lub posłania go do żłobka. Część rodziców ma tą przyjemność posiada przy sobie babć, które z chęcią zajmą się swoimi wnukami. Co jednak, gdy to rozwiązanie to jest niemożliwe? Czy zaprowadzenie malucha do żłobka to dobra decyzja?

Rozważania na temat posłania dziecka do żłobka od zawsze wzbudzały wiele emocji. Bo przecież chodzi o małego człowieka, który od najmłodszych lat będzie musiał doświadczyć rozłąki z rodzicami, zmierzyć się z nowym środowiskiem oraz rówieśnikami. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto rozważyć wszystkie plusy i minusy, tak aby ostateczne rozwiązanie było najwłaściwsze dla dziecka.

Kwestia odpowiedzialności

Kobietom żyjącym w XXI wieku coraz trudniej jest pogodzić życie zawodowe z opieką nad małym dzieckiem. Sporo mam decyduje się na pracę w domu i na założenie własnej firm. Chęć zdobycia kariery jest kusząca. Mimo to wiele z nich wciąż wstydzi się głośno zadeklarować, że spędzanie 24h z dzieckiem to nie szczyt ich marzeń. Znajdą się i takie mamy, które zmuszone sytuacją w pracy, wracają do niej, zastanawiając się co począć z maleństwem.

Plusy i minusy żłobka

Jednym z najchętniej wymienianych plusów posyłania dziecka do przedszkola, jest jego możliwość głębszego poznania rówieśników. Małe dziecko bardzo szybko przyjmuje bodźce z otoczenia, uczy się od innych dzieci zachowań, rozwija swoje umiejętności poznawcze. Funkcjonuje w grupie i uczy się tolerancji. Taki maluch w bardzo szybkim czasie nabywa nowych umiejętności i łatwiej wyciąga wnioski. Środowisko żłobkowe daje mu wiele możliwości, których nie znajdzie będąc w domu. Zyskuje bowiem pewność siebie oraz buduje swoje dotychczasowe doświadczenia związane z miejscem oraz ludźmi.

Niepodważalnym zaś minusem posłania dziecka do żłobka, jest przerwanie relacji na płaszczyźnie mama-dziecko. Dla wielu rodziców będzie to trudna decyzja nie tylko dla dziecka, ale również dla nich samych. Bo przecież im mniejsze dziecko tym większa potrzeba bliskości oraz miłości. Niektórzy rodzice stwierdzają, że żłobek kojarzy im się z przechowalnią dzieci, dla których rodzice nie mają wystarczająco dużo czasu. Wiele mam mocno podkreśla, że nikt nie pokaże świata dziecku tak dobrze jak własna mama.

Żłobek to miejsce, które może pomóc małemu człowiekowi poznać świat i wcale nie musi być negatywnie kojarzone. Znajdujący się w Nowej Wsi żłobek www.malapanda.pl/nowa-wies/ to przyjazne miejsce dla każdego malucha, który pragnie poznać świat. Żłobek posiada bogaty program zajęć artystycznych oraz ruchowych. Więcej informacji znajdziesz na: https://www.malapanda.pl/nowa-wies/program.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here