Jak poprawnie wypełnić wniosek 500 +?

1
443
Jak poprawnie wypełnić wniosek 500 +?

500+ na dziecko to dość poważny dodatek do comiesięcznego budżetu rodziny. Wypełnienie jednego wniosku może wzbogacić rodzinę o 6000zł za rok. Bardzo ważne jest, aby poprawnie wypełnić wniosek, tak aby nie został odrzucony.

Wniosek 500+ nowa wersja 2018

Pierwszym krokiem jaki należy wykonać jest pobranie aktualnego wzoru wniosku. Możemy znaleźć go pod oficjalną nazwą- „WNIOSEK O USTALENIE PRAWA DO ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZEGO”. Oprócz wniosku konieczne jest uzupełnienie oświadczenia o dochodach. Na początek najlepiej wydrukować sobie wniosek albo jeśli jest to wygodniejsze- otworzyć go na komputerze. Można przystąpić do wypełniania. Nowy wygląd wniosku jest trochę inny, ale wpisujemy w nim dokładnie to samo.

Jak wypełnić wniosek o 500+ dla pierwszego dziecka?
Najczęstszym błędem w uzupełnianiu formularza dla pierwszego dziecka jest niewskazanie współmałżonka wśród członków rodziny oraz niezapisanie numeru PESEL członków rodziny w punkcie 4. Jeśli wypełniający wniosek nie jest ubezpieczony w ZUS tylko na przykład w KRUS albo w wojsku, należy w punkcie 6 zaznaczyć odpowiedni kwadracik. W “Części II” wniosku należy poprawnie wpisać numer swojego konta bankowego, na które co miesiąc będą trafiać pieniądze.

Wypełnianie należy zacząć od wpisania prawidłowego adresu Ośrodka Pomocy Społecznej właściwego dla miejsca zamieszkania. Listę wszystkich MOPSów można znaleźć w internecie. Kolejno należy uzupełnić swoje dane, czy osoby, która ubiega się o świadczenia. Następnie należy uzupełnić dane pierwszego dziecka oraz podać skład rodziny. W II części dokumentu należy zwrócić uwagę na informację dotyczącą koniecznych załączników- oświadczenia o dochodach jak i np. orzeczenia alimentacyjnego na dziecko.

Jak dobrze wypełnić wniosek o 500+ dla drugiego dziecka?

Przy wypełnianiu wniosku o 500+ na drugie dziecko najczęstszym błędem jest nieumieszczenie informacji o pierwszym dziecku, które wchodzi w skład rodziny. Jest to ważny element, którego brak może wpłynąć na odrzucenie wniosku. Całą resztę wypełnia się tak jak przy wniosku dla pierwszego dziecka.

Gdzie złożyć wypełniony wniosek?

Wniosek wraz z oświadczaniem o dochodach można złożyć w swoim urzędzie gminy. Dla mieszkańców miast będzie to urząd miasta. Czasami niektóre gminy wyznaczyły lokalny ośrodek pomocy społecznej do przyjmowania wniosków.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here