Jak wybrać pieluszki dla dziecka?

2
420
Jak wybrać pieluszki dla dziecka?

Wybór pieluszki jest bardzo istotny, ponieważ ma ona kontakt z delikatną skórą niemowlęcia przez większość doby. Nie możemy decydować się tutaj na przypadkowy skład oraz niesprawdzonych producentów. Zawsze, jeśli chcemy wypróbować pieluszkę dokładnie przeanalizujmy jej skład oraz opinie innych mam. Następnie podczas pierwszego przewijania bacznie obserwujmy skórę dziecka. Nie możemy pozwolić na to, aby pieluszki podrażniły go lub wywołały alergię.

Jak wybrać odpowiedni rodzaj pieluszki?

Podczas zakupów pieluszki kuszą nas atrakcyjnymi cenami i designem. Nie dajmy się jednak namówić do zakupu pod wpływem impulsu. Dobrze przemyślmy to, czego oczekujemy od pieluszek.

Jeśli chodzi o rodzaje do wyboru mamy dwa główne typy: pieluszki jednorazowe oraz wielorazowe. Ze względu na wygodę oraz oszczędność czasu większość rodziców decyduje się na pierwszą opcję. Na czynności takie jak pranie, suszenie oraz prasowanie pieluszek decyduje się coraz mniej mam, ze względu na czas oraz pracę jaką należy temu poświęcić.

Jakie wymagania powinna spełnić pieluszka?

Pieluszka dla naszego dziecka musi być przede wszystkim bezpieczna, to znaczy nie powodować żadnych otarć i innych podrażnień. Pupa dziecka musi mieć zapewniony odpowiedni dostęp powietrza oraz suchość. Ważna jest również wygoda zakładania i zdejmowania pieluchy. Tutaj musimy prawdopodobnie przetestować kilka rodzajów pieluszek, aby dojść do tego co u nas sprawdza się najlepiej.

Bardzo istotny jest materiał, z którego wykonano pieluszkę. Musi być on bardzo chłonny, a przy tym delikatny i przewiewny. Ponieważ połączenie tych cech nie jest łatwe do osiągnięcia, należy być bardzo uważnym wybierając pieluchy dla naszego malucha. Jeśli mamy wątpliwości co do wyboru, zawsze możemy zwrócić uwagę na atesty, które świadczą o wysokiej jakości produktu oraz bezpieczeństwie użytkowania. W Polsce szukajmy oznaczeń pozytywnej opinii Instytutu Matki i Dziecka. Wtedy będziemy mieć pewność, że skóra maleństwa będzie lepiej chroniona.

Warto szukać pieluch, do których produkcji użyto nawilżających substancji np. ekstraktu z aloesu. To sprawia, że skóra jest dodatkowo zabezpieczona przed szkodliwymi czynnikami. Zwróćmy uwagę również na to, aby pieluszka nie krępowała ruchów dziecka.

2 KOMENTARZE

  1. Moje dziecko miało uczulenie na tetrowe a jednorazówki powodowały odparzenia. Skończyło się na wielorazowych pieluchach muślinowych. Teraz wszystko jest w porządku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here