Jaki kupić wózek dla dziecka?

4
347
Jaki kupić wózek dla dziecka

Wózek to jeden z najtrudniejszych elementów wyprawki, jakie przychodzi wybrać świeżo upieczonym rodzicom. Przy pierwszym dziecku trudno zdecydować się, które parametry mogą być dla nas i dla dziecka najważniejsze. Rynek oferuje bardzo duży przekrój modeli, co dodatkowo nie ułatwia decyzji. Poza tym dobrej jakości wózki potrafią kosztować zawrotne pieniądze, dlatego przed zakupem warto dobrze przemyśleć sprawę.

Jak rozsądnie wybrać wózek dla dziecka?

W pierwszej kolejności wybierając wózek zastanówmy się na czym najbardziej nam zależy. Zwykle najistotniejszym parametrem dla większości jest bezpieczeństwo dziecka. Dlatego koniecznie zwróćmy uwagę na stabilność stelażu. Jego części nie mogą ulec wygięciu ani złamaniu. Poza tym gondola nie powinna być zbyt płyta. Wszelkie nierówności na drodze mogą wtedy być potencjalną przyczyną wypadku.

Kolejną kwestią jest trwałość. Dobrej jakości wózek będzie świetnie nam służył niezależnie od warunków pogodowych. Zwróćmy uwagę na jakość materiałów. Powinny być one solidne oraz wytrzymałe.

Wózek powinien być wygodny w użytkowaniu. Przemyślmy czy będziemy musieli nosić wózek, w przypadku braku windy lub gdy będziemy często wkładać go do auta. Wtedy kluczowa może się okazać waga wózka. Ponadto przy częstych podróżach będą się liczyć jego rozmiary, oraz to czy zmieści się on do naszego bagażnika. Sprawdźmy, w jaki sposób składa się stelaż oraz gondola. Ważne jest to, czy sam proces nie sprawia nam kłopotu i nie zajmuje dużo czasu.

Jeśli wybieramy wózek po raz pierwszy zawsze cenne będą uwagi innych, doświadczonych mam. Może się okazać, że nie zwrócimy uwagę na kwestie, które później mogą okazać się bardzo istotne.

Wiele osób podczas zakupu kieruje się ceną. Duża grupa osób uważa, że wysoka cena idzie w parze z wysoką jakością oraz niezawodnością. Nie koniecznie może być to prawda. Wózek nawet z najwyższej półki cenowej nie musi spełniać naszych oczekiwań. Dlatego zawsze warto dokładnie przemyśleć wszystkie parametry przed zakupem. Koniecznie poszukajmy hurtowni lub sklepu, które umożliwią nam obejrzenie wózka na żywo przed zakupem. Czasem okazuje się, że zdjęcia w internecie mocno odbiegają od rzeczywistego wyglądu. Zwłaszcza jeśli chodzi o kolorystykę, która jest obecnie bardzo różnorodna.

4 KOMENTARZE

  1. Przecież kupić wózek to są miesiące szukania, żeby amortyzację miał, był solidny, dobry w prowadzeniu i miał choćby spory kosz na zakupy. Ja szukałam 3 miesiące zanim się zdecydowałam…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here