Niezapomniana impreza tematyczna – lista sprawdzonych pomysłów na imprezę z tematem

0
704
Niezapomniana impreza tematyczna - lista sprawdzonych pomysłów na imprezę z tematem

Jednym z ciekawych rozwiązań, które pozwolą na to, aby organizowane przyjęcie czy zabawa były niezapomniane, jest zrobienie imprezy tematycznej. Narzucenie określonego motywu przewodniego całej imprezie nie tylko pozwala uzyskać niepowtarzalny klimat, ale również znacznie zawęża poszukiwania związane z dekoracjami imprezowymi. Dzięki przebraniom, w jakich pojawią się goście, pamiątkowe zdjęcia z takiej zabawy będą z całkowitą pewnością wyjątkowe.

Palmy, ananasy i kokosy, czyli klimat gorących Hawajów

Jednym z najbardziej popularnych, ale wciąż atrakcyjnych i sprawdzających się w praktyce pomysłów na imprezę tematyczną są właśnie klimaty rodem z Hawajów. To, co najbardziej kojarzy się z tym regionem, to między innymi:

  • naszyjniki i bransoletki z kwiatów, a także spinki do włosów z kwiatem hibiskusa,
  • motyw kokosów i ananasów,
  • palmy i błękit oceanu,
  • flamingi,
  • spódniczki z trawy i kwieciste koszule.

Wystarczy kilka drobiazgów, aby nadać imprezie atmosferę iście hawajską. Hawajskie dekoracje imprezowe dostępne są w ofercie sklepu GoDan Party.

James Bond, Joker i Holly Golightly, czyli świat filmu

Świetną propozycją imprezy tematycznej i zarazem przebrania dla dorosłych na wszelkie zabawy karnawałowe jest motyw związany ze światem filmu. Istnieje cały wachlarz postaci ze świata kina, które są tak charakterystyczne, że zna je niemal każdy, nawet ci, którzy nie oglądali samej ekranizacji. James Bond, Joker czy Holly Golightly ze “Śniadania u Tiffaniego” to zaledwie czubek góry lodowej, takich bohaterów jest bowiem znacznie, znacznie więcej. Wystarczy peruka, charakterystyczny makijaż czy strój, a także kilka gadżetów imprezowych, aby wcielić się w któregoś z bohaterów.

Ale to już było, czyli minione dekady

Tematyka retro jest zawsze dobrą propozycją, a także pozostawia szerokie pole do popisu w kwestii przebrań dla dorosłych. Świetnym pomysłem na imprezę tematyczną są lata 70. i 80., które kojarzone są ze stylem disco, a także eleganckie zmysłowe lata 20., czy piąta dekada XX wieku, która jest erą twista, pin up girls i eksplozji kobiecości. Aby wprowadzić taki klimat, wystarczy zadbać o kilka elementów nawiązujących do minionej epoki i o muzykę, jednak najbardziej kluczowe są bez wątpienia ubrania – warto czegoś poszukać w rodzinnej szafie na strychu, udać się na łowy do lumpeksu bądź uszyć czy przerobić posiadane ubrania. Bez wątpienia już same przygotowania mogą przysporzyć dużo zabawy.

“Why so serious?”, czyli przebrania nie całkiem poważne

Dobrą propozycją na imprezę tematyczną będą przebrania, które mają być jak najbardziej zabawne. Oznacza to brak konkretnego tematu narzucanego gościom, pozostawienie im swobody wyboru z zaznaczeniem, że im bardziej pomysłowy i zabawny strój, tym lepiej. Taki wybór często skutkuje niesamowicie oryginalnymi przebraniami – ludzie mogą przebrać się za bakterię, magnes, drugie śniadanie czy wiele innych rzeczy zaczerpniętych z życia codziennego. Przy tej okazji można zorganizować konkurs na najbardziej pomysłowe przebranie.

Klimat rodem z westernu, czyli dziki zachód

Wydawałoby się, że filmy z gatunku western wyszły już z mody, jednak nic bardziej mylnego! Wciąż cieszą się dużą popularnością, szczególnie jako motyw przewodni zabawy. Kaktusy, pustynia, zachodzące słońce, kapelusze z rondem na gumce, dżinsy, kraciaste koszule i oczywiście słynne buty – kowbojki – tego nie może zabraknąć na imprezie w stylu dzikiego zachodu. Niezbędna będzie również charakterystyczna odznaka szeryfa – te i inne gadżety imprezowe dostępne są w sklepie GoDan Party. Z ich pomocą wprowadzenie na imprezie klimatu rodem z westernu nie będzie trudne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here