Noszenie dziecka w nosidełku – czy jest bezpieczne?

0
286

Czy umieszczenie mojego maleństwa w nosidle będzie dla Niego całkowicie bezpieczne? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, którzy intensywnie rozmyślają nad kupnem sprzętu do noszenia dziecka. Odpowiedź jest prosta – nosidełka pochodzące od renomowanych producentów są całkowicie przyjazne dla szkraba. Pamiętaj jednak, aby należycie je dopasować i nosić zgodnie z zaleceniami. Jeżeli będziesz pamiętać o kilku prostych zasadach, noszenie będzie czystą przyjemnością, a Ty nie będziesz musiała martwić się o rozwój najcenniejszego skarbu.

Od kiedy i jak używać nosidełek?

Aby noszenie maluszka było komfortowe i co najważniejsze bezpieczne należy pamiętać o odpowiednim doborze nosidełka do wagi dziecka. Szkraby rozwijają w różnym tempie, dlatego kierowanie się wiekiem może być nieco nieprecyzyjne i nie do końca zdrowe dla jego procesu dojrzewania.

Pamiętaj także, że bezpieczne noszenie może mieć miejsce, gdy Twoja pociecha potrafi już samodzielnie siedzieć i kontrolować główkę oraz szyję.  Dla rodziców, których marzeniem jest noszenie niemowlęcia od pierwszych dni, zdecydowanie polecane są bardziej chusty i nosidełka chustowe (przeznaczone dla nieco starszych niemowlaków).

Noszenie z przodu czy z tyłu?

Wiele nosidełek umożliwia noszenie dziecka w dwóch pozycjach – z przodu i z tyłu rodzica.

Niestety wielu z opiekunów nie przywiązuje wielkiej wagi do tego, kiedy noszenie przy piersi lub plecach jest bezpieczne.

Pamiętaj:

  • noszenie dziecka z przodu(nie noś przodem do kierunku świata) powinno odbywać się do 7-8 miesiąca życia; do tego czasu berbeć nie kontroluje jeszcze główki, która może się odchylać – w tym wypadku możesz kontrolować jej położenie
  • noszenie dziecka z tyłu powinno odbywać po 8 miesiącu życia (twarz musi być skierowana do głowy osoby noszącej); w tym okresie dziecko powinno potrafić już siedzieć stabilnie oraz kontrolować główkę i szyję

Bezpieczne nosidełko – cechy

Bezpieczne nosidełko powinno być ergonomiczne, co to oznacza w praktyce? Ergonomiczny sprzęt został stworzony całkowicie z myślą o zdrowiu i zapewnieniu poprawnego rozwoju maluszka. Jego budowa wspiera, stabilizuje i podtrzymuje kręgosłup dziecka, który podczas noszenia nie jest narażony na urazy, mogące dać o sobie znać w późniejszych latach życia. Dodatkowo budowa nosidła ergonomicznego sprawia, że nóżki malucha układają się w pozycję M – najzdrowszą dla rozwoju jego kości.

Nosidełko powinno wykonane być z najlepszych naturalnych materiałów, posiadających rygorystyczne certyfikaty jakości. Jest to o tyle ważne, ponieważ kontakt z tkaniną wątpliwego pochodzenia, może narazić brzdąca na nieprzyjemne alergie lub choroby skórne.

Jeżeli chcesz czuć się komfortowo podczas noszenia, rozważ zakup sprzętu, który umożliwi Ci regulację pasów naramiennych oraz dostosowanie panelu do maluszka. Długie noszenie w nieodpowiednim sprzęcie, może nie tylko wpłynąć bezpośrednio na zdrowie dziecka, ale również na Twoje!

Jakie nosidełko wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele nosidełek, ale tylko niewiele z nich wyróżnia się wysokim bezpieczeństwem.

Unikaj nosidełek znanych jako wisiadła! Dlaczego? W sprzęcie tego typu nóżki brzdąca brzydko mówiąc “wiszą bezładnie”, a cały ciężar ukierunkowany jest na kroczę maleństwa.

Nie radziłabym wybierać nosidełek wątpliwego pochodzenia, dostępnych w zagranicznych portalach aukcyjnych, które wyróżniają się bardzo niską ceną. Nie ma żadnych wątpliwości, że dla wielu rodziców zakup nosidełka ściśle związany jest z sytuacją materialną, lecz najtańszy wybór często wiąże się z wątpliwym wykonaniem, słabą jakością i sztucznymi materiałami. Warto poświęcić nieco więcej czasu na poszukiwania wymarzonego sprzętu do noszenia dziecka. Szeroki wybór nosidełek i chust znajdziesz w sklepie Tulisie.pl

Polską firmą, która od wielu lat dostarcza na rynek nosidełek najwyższej jakości jest Zaffiro-Womar. Jej produkty odznaczają się najwyższą jakością, a dodatkowo ich cena jest atrakcyjna. W ofercie znajdziesz niezliczoną ilość ergonomicznych nosideł Zaffiro-Womar, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Do wyboru masz wyjątkowo zaprojektowane nosidełka: Care, Joy, Embrace, Active czy SMART. Opisywane nosidełka są dostępne w sklepie internetowym: https://tulisie.pl/nosidelka-dla-dzieci/zaffiro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here