Pierwsze objawy ciąży: jak rozpoznać wczesne objawy ciąży

2
684
Pierwsze objawy ciąży- jak rozpoznać wczesne objawy ciąży

Ciąża jest szczególnym okresem w życiu niemal każdej kobiety. Wiele z nich wyczekuje tylko swoich dni płodnych, aby mieć większą pewność zapłodnienia przez mężczyznę. Inne wręcz wystrzegają się posiadania dziecka z różnych powodów. Mimo tego wszystkie kobiety na całym świecie łączy jedno pytanie: jakie są pierwsze objawy ciąży? Czy też pragniemy dziecka, czy też nie, warto wiedzieć kiedy możemy podjąć odpowiednie działania.

Krwawienie implantacyjne

Ten objaw możemy zauważyć już od około 5 do 10 dnia od zapłodnienia, dlatego został wymieniony jako pierwszy. Krwawienie implantacyjne jest naprawdę małe, sygnalizuje tylko zagnieżdżenie się zarodka w macicy. W tym momencie ściana macicy można zostać lekko uszkodzona, w wyniku czego powstaje skrzep. Można je pomylić z końcówką okresu lub z krwawieniem związanym z owulacją (o ile u danej kobiety występuje krwawienie podczas owulacji).

Tkliwość piersi

Kobiety często skarżą się na mrowienie lub nawet ból. Niestety ten ból jest silniejszy niż przed miesiączką.

Brak miesiączki

Jest to objaw oczywisty, jednak nie jest regułą. Medycyna zna wiele przypadków, kiedy kobieta mimo ciąży ma miesiączkę – chociaż przez pierwsze dwa miesiące, ale jednak.

Częstsze oddawanie moczu

Ten objaw występuje po około 2 tygodniach od zapłodnienia. W tym czasie macica rośnie „w dół” i naciska na pęcherz moczowy.

Duża wrażliwość na smak i zapach

Niestety ten objaw towarzyszy przez całą ciążę. Może sprawić, że potrawy/perfumy, które kiedyś uwielbiałyśmy nagle staną się dla nas obrzydliwe i będą powodowały odruchy wymiotne. Zamiast wrażliwości na smak może pojawić się metaliczny posmak w ustach. Wszystko za sprawą zmienionej gospodarki hormonalnej.

Nudności

Jest to sprawa indywidualna, ponieważ są kobiety, które ich nie miały oraz są takie, które męczą się z nim do porodu. Bardzo uciążliwy objaw, który trwa od około 5 do 10 tygodnia.

W zasadzie pierwsze objawy ciąży bardzo łatwo pomylić z chorobami, chociażby ze zwykłą grypą lub zatruciem pokarmowym. Testy ciążowe mogą podawać nieprawidłowe wyniki ze względu na ich wadliwość lub problemy z tarczycą u kobiety. Najbezpieczniej jest wykonać test ciążowy z krwi, który jest bardzo dokładny oraz można go wykonać 6 dni od prawdopodobnego zapłodnienia.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here