PIERWSZE TYGODNIE ŻYCIA – PIERWSZE PROBLEMY. JAK PORADZIĆ SOBIE Z KARMIENIEM NOWORODKA?

0
200

Trudności z karmieniem nowonarodzonego dziecka to żaden wstyd. Wiele młodych mam boryka się z takim problemem. Pierwsze tygodnie mogą być bardzo trudne.

Niektóre kobiety podchodzą do pierwszego karmienia piersią z dużą łatwością. Przychodzi im to bez żadnego trudu, dlatego opisywane przez nas trudności wcale nie są regułą! Warto jednak być przygotowaną na wszystko, ponieważ życie z dzieckiem może być bardzo zaskakujące.

Z jakimi problemami przy karmieniu można się spotkać?

Młode mamy mogą czuć ból podczas karmienia piersią. Nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ brodawki sutkowe po napełnieniu się mlekiem mogą być obolałe oraz wrażliwe. Jeśli spotkają Cię takie dolegliwości, możesz wypróbować różne alternatywne pozycje do karmienia niemowlaka. Po samym karmieniu kobieta powinna przetrzeć w odpowiedni sposób brodawki – najlepiej bardzo delikatnie. Pomóc powinna także rozmowa ze specjalistą laktacyjnym, których można spotkać w szpitalach. Przy tego typu trudnościach należy sobie jak najbardziej ułatwiać życie. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w odzież do karmienia, która sprawdza się w każdych okolicznościach. Duży wybór tego typu ubrań można znaleźć w sklepie internetowym Koszulove, gdzie doradztwem służą również profesjonalni konsultanci. To oni mogą podpowiedzieć, która odzież do karmienia piersią (https://koszulove.com/136-odziez-do-karmienia-piersia) sprawdzi się najlepiej w poszczególnych okolicznościach. Kolejnym problem może okazać się również to, że dziecko nie będzie mogło w odpowiedni sposób chwycić piersi. Niektóre noworodki borykają się właśnie z takimi trudnościami. W takiej sytuacji najczęściej sprawdza się reguła, która mówi o tym, że czas czyni cuda. Możesz spróbować wprowadzać ledwo zauważalne zmiany podczas karmienia. Może pozycja jest nieodpowiednia? Spróbuj różnych metod, a któraś na pewno się sprawdzi. Niektóre kobiety decydują się na używanie podczas karmienia specjalnych nakładek na brodawki. To może okazać się szczególnie przydatne w przypadku kobiet z wklęsłymi brodawkami.

Trening czyni mistrza

Nie poddawaj się, jeżeli lekarz Ci tego nie zaleci. Karmienie piersią jest niezwykłym uczuciem. Dodatkowo buduje cenną relację między dzieckiem, a matką. Bez wątpienia dużym plusem jest kwestia zdrowotna. Dzieci, które dłużej jedzą mleko matki są zdrowsze i lepiej się rozwijają. Warto wziąć to pod uwagę, zanim zrezygnujemy z tej czynności na dobre. Metodą prób i błędów można dojść do pewnych rezultatów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here