Przygotuj się na zmienną pogodę

0
182

Maluszek musi wyjść na spacer, bez względu na porę roku. Warto się do tego przygotować.

W naszym klimacie pogoda zmienia się właściwie bez przerwy. Dzieci muszą odbyć swój codzienny spacer, a wózki dziecięce powinny być do tego przystosowane. Dobry sklep z wózkami proponuje pełen zestaw akcesoriów do zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi.

Latem przydadzą się wszelkiego rodzaju akcesoria zabezpieczające przed słońcem. Przede wszystkim jest to daszek oraz parasolka. Dobra parasolka przeciwsłoneczna jest uszyta z materiału, który ma filtr przeciwsłoneczny minimum UVA50, zabezpieczający przed niebezpiecznym promieniowaniem.  Parasolka powinna być tak skonstruowana, żeby można było ją przestawiać, ti aby dziecko zawsze było osłonięte od słońca. Kiedy jest ciepło przyda się także moskitiera. Materiał powinien przepuszczać powietrze, a nie przepuszczać owadów, ani drobnych zanieczyszczeń. Siatka zabezpieczająca przed owadami przyda się zarówno w mieście jak i na wsi. Maluszek będzie mógł spokojnie spać, a rodzice nie muszą się martwić, że dziecko zostanie pogryzione przez komary. Przyda się również uchwyt na kubek lub butelkę z wodą. Może on służyć jako miejsce na napój dla rodzica lub buteleczkę dla dziecka.

Jesienią i wiosną niezbędna będzie ochrona przeciwdeszczowa. Doskonała osłoną przed deszczem i wiatrem jest folia, którą nakład się na wózek. Pokrowiec przeciwdeszczowy łatwo jest  złożyć i rozłożyć, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca.

Zimą najważniejsze jest, aby zabezpieczyć dziecko i siebie przed niską temperaturą. Tutaj świetnie sprawdzą się śpiworki do wózka oraz rękawiczki dla starszych maluchów, a także mufy dla rodzica, który będzie wiózł dziecko w wózku.

Nieodzownym elementem wyposażenia wózka powinna być torba na akcesoria, która pomieści dodatkowe ubranie, kocyk, drugą parę rękawiczek, pieluszki i inne przedmioty niezbędne podczas spaceru z dzieckiem. Na terenach, gdzie często lezy śnieg można dokupić doczepiane narty na przednie kółka wózka, które montuje się zamiast kółek. Wózek wtedy z łatwością porusza się po śniegu. Takie narty oferuje nasz sklep z wózkami dziecięcymi https://www.wozki-foteliki.pl/.

Spacery z dzieckiem to także czas, kiedy można zrobić zakupy, zwłaszcza podczas snu malucha. Niezbędny wtedy jest kosz na zakupy. W wielu wózkach jest on w komplecie, ale można także dokupić osobno jako torbę na zakupy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here