Szumiące przytulanki jako pomoc przy usypianiu dziecka

0
140

Żeby ułożyć dziecko do snu często trzeba się bardzo postarać. Kołysanie, śpiewanie piosenek, przyjmowanie specjalnych pozycji. A gdyby tak spróbować czegoś nowego? Być może szumiące zabawki okażą się tym, czego potrzeba Twojemu dziecku? Biały szum dla niejednego rodzica okazał się wielką pomocą podczas usypiania.

Dlaczego biały szum działa?

Szum dla niemowląt to dźwięk oznaczający bezpieczeństwo. Jest im dobrze znany, ponieważ właśnie taki słyszą w brzuchu mamy. Musimy pamiętać, że dla małego człowieka wszystko co go spotyka jest zupełnie nowe i często napawa strachem. W takiej sytuacji znane dźwięki to zapewnienie, że wszystko jest w porządku i można spokojnie spać. Wbrew pozorom usypianie niemowlaka w całkowitej ciszy nie przynosi zwykle wymiernych rezultatów. Dla dzieci cisza jest równie niepokojąca, co nieznane im dźwięki. Często rodzice przypadkiem odkrywają, że szum z suszarki do włosów, okapu czy odkurzacza działa usypiająco na ich dzieci. Trzeba wziąć pod uwagę, że sprzęty, które nie są przystosowane do dzieci mogą być zbyt głośne i podrażniać ich słuch. Dlatego najlepszym wyborem są specjalne szumiące zabawki. Są one pozbawione wysokich dźwięków i stosunkowe ciche, nie przekraczają 50 dB, czyli głośnością przypominają szum deszczu. Dziecko przy odgłosach szumienia nie powinno spędzać więcej niż 45 minut, zwykle po tym czasie zabawki samoistnie się wyciszają, robiąc to stopniowo i nie budząc dziecka. Dłuższe narażenie dziecka na szumy nie jest dla niego korzystne, między innymi dlatego, że opóźnia oswajanie się dziecka z odgłosami otoczenia. Przy używaniu białego szumu należy też pamiętać o odpowiedniej odległości urządzenia od główki niemowlaka.

Jaką szumiącą zabawkę wybrać?

Szum dla dzieci to nie tylko jeden rodzaj szumu. Mimo, że w założeniu są bardzo podobne, to każdemu dziecku przypadnie do gustu inny. Dlatego warto poszukać zabawki dla noworodka wydających kilka różnych szumów, dzięki temu będziemy mogli dopasować ten najlepszy dla naszego noworodka.

Biały szum zwykle pojawia się w sklepach jako szumiące misie. Taka forma zapewnia dziecku nie tylko łatwe usypianie, ale także nowego przyjaciela. Przytulanka dla niemowlaka staje się zabawką w dzień i pomocą, kiedy czas do łóżka. Usypianie dziecka za pomocą misia to jedno, a przydatność misia w ciągu dnia to drugie. Dlatego miś przytulanka musi przejść odpowiednie testy pod kątem bezpieczeństwa dla maluchów. Wybierając zabawki dla noworodka należy postawić na wiarygodne źródła, stawiać na bezpieczne materiały i misie, które przeszły atesty.

Szumiące zabawki zwykle są wodoszczelne i bez obaw można je prać w pralce, co jest kolejnym ułatwieniem w użytkowaniu. przy wyborze zabawki warto kierować się czymś więcej niż szumem, ponieważ mimo jego nieocenionej pomocy przy usypianiu dziecka, jego funkcja nie jest wieczna. Dobrze jeżeli miś jest dla dziecka interesujący na wielu płaszczyznach. Niech zabawka zaprasza do zabawy kolorami, fakturami. Wiele misiów ma też funkcje lampki lub możliwość przywieszenia nad łóżeczkiem.

Jak widać szumiące misie to inwestycja w dobry, spokojny sen i świetną zabawę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here