Współczesny parenting

0
219

Bycie rodzicem we współczesnym świecie to nie lada wyzwanie – prawda czy fałsz? Zastanawialiście się, czy oby na pewno obraz rodziny różni się aż tak bardzo od tego, który przekazali nam nasi rodzice?

To co jest najlepsze dla ogółu, niekoniecznie musi być dobre dla Ciebie, i jak w każdej dziedzinie życia, taki i w rodzicielstwie najlepiej będzie zachować zdrowy rozsądek. Jedno jest pewne – nie ma wzorcowej recepty na to, jak przetrwać ciąże, pokonać trudy porodu, a następnie okres wczesnego niemowlęctwa i każdy następny skok rozwojowy Twojego dziecka. Na szczęście w zgiełku nowoczesności matki nie zatraciły instynktu macierzyńskiego, a ojcowie powołania wychowawczego o czym chętnie rozprawiają i dzielą się swoim doświadczeniem z całą resztą świata parentingowego.

Obecnie najszybszym i najwygodniejszym źródłem informacji dla rodziców jest internet. Nieoceniony, wspaniały, opiniotwórczy internet! Moda na blogi parentingowe obiegła cały świat, blogerki prześcigają się w poradach dla młodych mam, reklama goni reklamę, a każda mama chce być najlepszą z najlepszych. Zatroskana matka, która chce podarować swojemu dziecku wspaniałe
i beztroskie dzieciństwo przemierzy niestrudzenie otchłań internetu i poświęci każdą wolną chwilę, by rozprawiać godzinami o pierwszym uśmiechu swojego dziecka, nauce mówienia, chodzenia i sposobach na przetrwanie kolejnej nieprzespanej nocy.

Ciąża, dziecko, wychowanie to także świetny temat dla handlu i marketingu, co lotem błyskawicy podchwyciły serwisy o tematyce rodzicielskiej oraz blogi parentingowe, które robią furorę w sieci. Na poszczególnych stronach można znaleźć wiele cennych porad i wskazówek, które niejednej mamie ułatwiły rozwiązanie licznych rozterek. Wśród fali zachwytu, nie milkną także słowa krytyki w stronę życia przeniesionego do świata wirtualnego, dlatego bezdyskusyjnie warto przyjrzeć się każdemu ze stanowisk i wyłuskać coś dla siebie.

Medal ma dwie strony i wśród wielu fantastycznych blogów, grup dyskusyjnych i serwisów znajdą się też takie, które publikują nieautoryzowane i niezgodne z prawdą treści. Jak zatem znaleźć te najlepsze i odróżnić dobre artykuły od fake newsa, który zamiast uspokoić zasieje ziarno niepokoju? Skoro spotkania towarzyskie przeniosły się do sieci, to warto poświęcić nieco czasu na wybranie naprawdę dobrego zespołu!

Szukając informacji w internecie, warto odwiedzać serwisy cieszące się dużą popularnością i zaufaniem czytelników. Jak to sprawdzić? Czytaj komentarze, obserwuj ulubione blogi i ich fanpage – blogerki polecają się nawzajem, więc bardzo możliwe, że trafisz na jeszcze ciekawsze źródło informacji bez zbędnego wysiłku! Blog parentingowy to także świetne miejsce do wygadania się i do podzielenia się swoim rodzicielskim doświadczeniem z osobami, które będą zainteresowane pokrewnymi tematami – bez ryzyka zanudzenia współtowarzyszy „spotkania”!

Szukajcie, a znajdziecie – to biblijne przesłanie, z powodzeniem możemy podpiąć pod ideę wyszukiwarki internetowej. Wpisując poszczególną frazę, w mgnieniu oka wyświetli się kilka podstron z podpowiedziami lub gotowych odpowiedzi na zapytanie.

Na blogach oraz na stronach serwisów, znajdziemy setki informacji na temat zdrowia dziecka, specjalistycznej pielęgnacji i problemów wychowawczych, każdego z etapów rozwoju maluszka.

Blogi parentingowe to także miejsce, gdzie każda mama znajdzie coś dla siebie, gdzie możesz poczytać o etapach ciąży, o tajemnicy narodzin i okresie połogu, a także o tym jak wyglądać pięknie mimo zmęczenia i zmartwień, z jakimi boryka się każda młoda mama.

Autor: Ewa Krulicka

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here