Zabawy urodzinowe dla dzieci

2
5851
Zabawy urodzinowe dla dzieci

Organizacja przyjęcia urodzinowego dla dzieci to nie lada wyzwanie. Od menu po wystrój pomieszczenia wszystko musi być dopracowane, by każdy z malców znalazł coś dla siebie. Jednym z głównych elementów kinderparty są niewątpliwie zabawy. Co może spodobać się dzieciom?

Zgaduj

Dla młodszych uczestników zabawy, gra w „zgadnij co to” może być niezwykle ekscytująca. Prowadzący rozgrywkę przygotowuje talerz z rozmaitymi przekąskami (owoce, warzywa, rzadko jedzone przez maluchów słodycze), a dzieci mają za zadanie odgadnąć co właśnie skosztowały. Możemy również wpleść do tego nutkę rywalizacji i dla osoby, która najlepiej poradzi sobie z zadaniem przygotować drobny upominek.

Ćwicz wyobraźnię

Kalambury to bardzo dobra forma rozrywki i rozwijania wyobraźni nawet dla najmłodszych. Przygotuj pojemnik z hasłami, które dzieci na pewno będą znały (bajki, zwierzęta, jedzenie i tym podobne) i wskaż pierwszą osobę, która będzie odpowiedzialna za pokazanie swojego hasła. Zabawa może być przeprowadzona dwojako – na gesty lub rysunki. Reszta grupy musi oczywiście odgadnąć zagadkę. Gdy to się uda, szkrab losujący hasło typuje kolejnego uczestnika zabawy.

Pod koniec przyjęcia, gdy dzieci są już zmęczone i niezbyt skoro do aktywności fizycznych możecie usiąść w kółko i wspólnie opracować bajkę. Jedna osoba zaczyna krótką historią, następne mają za zadanie rozwijać ją w ciekawy sposób. Jest to kolejny sposób na szlifowanie wyobraźni, a także dobra forma wyciszenia dla maluchów. Po chwili odpoczynku możecie z powrotem wrócić do aktywnej zabawy.

Czas na ruch!

Zabawy urodzinowe dla dzieci warto rozszerzyć także o elementy ruchowe. Jedną z takich form może być nieco zmodyfikowana gra w dwa ognie. Dzieci dzielą się na dwie drużyny stojące po przeciwnych stronach pomieszczenia (lub np. ogrodu). Podzielone na dwie równe części „boisko” zasypujemy gazetami. Ważne jest jednak, by obie drużyny otrzymały ich tyle samo. Zespoły mają wyznaczony czas na stworzenie z gazet kulek, które później w kolejnym wyznaczonym czasie muszą przerzucić na stronę przeciwnika. Po upływie czasu sędzia sprawdza na której połowie znajduje się mniej kulek i wyłania zwycięzcę.

Stworzenie prostych aktywności dla maluchów nie wymaga wiele zaangażowania. Często wystarczy w dobry sposób wykorzystać przedmioty codziennego użytku, by sprawić dzieciom wiele frajdy. Udane urodziny dziecka to doskonały sposób na wywołanie jego uśmiechu!

2 KOMENTARZE

  1. ja uwielbiam organizować takie zabawy, które mają w sobie dużo ruchu 🙂 dzieciaki mają ogromną potrzebę biegania, skakania i tym podobnych, więc warto im zapewnić odpowiednią dawkę ruchu, połączoną z fajnymi wrażeniami 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here