Zaproszenia komunijne – jakie wybrać?

0
72

Komunia to niezwykły moment w życiu każdego dziecka. Aby go uczcić, najczęściej organizuje się przyjęcie, na które zaprasza się rodzinę i przyjaciół. O jakiegoś czasu przyjęcia takie bywają coraz bardziej wystawne. Niezależnie od tego, czy organizujemy kameralny obiad, czy też większą imprezę, należy zaprosić gości. Tutaj najlepiej sprawdzają się odpowiednio przygotowane zaproszenia komunijne.

Dlaczego warto zdecydować się na zaproszenia komunijne?

Wiele osób zadaje sobie pytanie o to, dlaczego właściwie warto zdecydować się na zaproszenia komunijne. W końcu komunia to często stosunkowo niewielkie wydarzenie i gości można po prostu zaprosić osobiście albo telefonicznie. Z drugiej strony większość rodziców jednak w końcu się na takie zaproszenia decyduje. Dzięki nim goście dostają do ręki estetyczną i przyciągającą zainteresowanie informację o Pierwszej Komunii i związanym z nią przyjęciu. W ten sposób zostają też poinformowani o tym, że zbliżające się wydarzenie jest czymś bardzo ważnym, zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Do zaproszenia dołączyć można niewielki bilecik, na którym znaleźć się może na przykład informacja dotycząca konieczności potwierdzenia swojej obecności na przyjęciu, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Jakie zaproszenia wybrać??

Jakie zaproszenia komunijne wybrać? Na rynku znaleźć można ogromny wybór ich wzorów i kolorów. Różnią się też formatem i materiałem, z jakiego zostały wykonane. Dostępne są zaproszenia bardzo skromne i niewielkie, a także bardzo dekoracyjne i robiące ogromne wrażenie. Nic więc dziwnego, że w tym wszystkim wielu rodzicom może być się trudno odnaleźć. Zasadniczo można powiedzieć, że zaproszenie powinno być dostosowane do charakteru uroczystości i przyjęcia. Do kameralnej imprezy najlepiej będą pasować skromne zaproszenia. Jeżeli natomiast organizuje się wystawne przyjęcie, to można pozwolić sobie na zdecydowanie więcej. Z drugiej strony warto wybrać po prostu to, co podoba się nam najbardziej.

Czy zaproszenie powinno zawierać religijne akcenty?

Obecnie dostępne są dwa rodzaje zaproszeń komunijnych. Pierwsze z nich mają wyraźnie zaznaczone akcenty religijne, a drugie są ich pozbawione. Jakie wybrać? Pierwsza Komunia Święta to zdecydowanie wydarzenie o charakterze religijnym, co jak najbardziej oddać można na zaproszeniu. Dla wielu osób ten aspekt ma jednak mniejsze znaczenie. Można wtedy zdecydować się na zaproszenie pozbawione religijnych akcentów. W ostateczności wybór należy tu do rodziców. Na pewno rodzaj zaproszenie może być też sposobem na poinformowanie gości o tym, jak duże znaczenie dla dziecka i jego rodziców ma religijna strona pierwszej komunii.

Jakie zaproszenia są obecnie najmodniejsze?

Zaproszenia komunijne jak wszystko inne podlegają zmieniającej się modzie. Czy warto się nią kierować? I tak, i nie. Z jednej strony zaproszenie powinno przede wszystkim podobać się dziecku i jego rodzicom, moda jest tu kwestią drugorzędną. Z drugiej jednak na rynku dostępne są zazwyczaj przede wszystkim najpopularniejsze w danym sezonie wzory. Obecnie stawia się przede wszystkim na zaproszenia o subtelnej, adekwatnej do charakteru Komunii Świętej szacie graficznej. Królują kolory pastelowe i wzory kwiatowe, często w połączeniu z krzyżem i innymi symbolami religijnymi, nawiązującymi do Pierwszej Komunii. Dość popularne są też zaproszenia proste, wręcz minimalistyczne, ale bardzo dopracowane pod względem graficznym.

Najlepsze zaproszenia na komunię

Czy istnieje idealne zaproszenie komunijne? Na pewno da się powiedzieć, że jedne są lepsze, a inne mniej pasują do okoliczności. Najlepsze zaproszenie na komunię to takie, które doskonale oddaje charakter wydarzenia i podoba się dziecku i jego rodzicom. Dobre zaproszenia przyciągają też uwagę zaproszonych gości i często zachowywane są na pamiątkę.

Czy pozwolić dziecku wybrać zaproszenie?

Wiele osób decyduje się pozwolić dziecku wybrać zaproszenie komunijne. Może to być oczywiście problematyczne. Dzieci w końcu nie zawsze rozumieją różne wydarzenia w taki sam sposób jak osoby dorosłe. Estetyka wybierana przez dzieci również często nie odpowiada wyborom estetycznym dorosłych. Z drugiej jednak strony czy ma to tak wielkie znaczenie. Możliwość wyboru zaproszenia na pewno sprawi dziecku ogromną przyjemność, a to przecież jego wydarzenie i to właśnie ono powinno stać w jego punkcie centralnym.

Zaproszenia zwykłe, czy spersonalizowane?

Obecnie dostępne są zaproszenia zwykłe i spersonalizowane. Te pierwsze są uniwersalne i mogą posłużyć każdemu dziecku. Zaproszenia spersonalizowane przygotowywane są na zamówienie i odnoszą się zawsze do konkretnego dziecka. W najprostszej formie mogą zawierać tylko imię. Coraz popularniejsze są obecnie zaproszenia ze zdjęciem.

Zaproszenia gotowe, czy do samodzielnego wypisania?

W wielu miejscach można kupić obecnie zaproszenia gotowe, które są już całkowicie wypisane. Wystarczy podać niezbędne informacje, a resztą zajmie się już drukarnia. Spora część rodziców decyduje się jednak też na zaproszenia do samodzielnego wypisania. Mogą mieć one pozostawione miejsce na wpisanie nazwisk zaproszonych gości albo być zupełnie pozbawione tekstu. Ich wypisywanie wymaga oczywiście ładnego charakteru pisma i pewnej dozy artystycznego wyczucia.

Czy warto dużo zapłacić za zaproszenia komunijne?

Zaproszenia komunijne dostępne są w różnych cenach. Jedne kosztują grosze, a za inne zapłacić trzeba niemało. Czy warto kupować zaproszenia z wyższej półki? Wszystko zależy od priorytetów. Jeżeli chcemy zrobić wrażenie na zaproszonych gościach, to warto sięgnąć po droższy produkt. Większość rodziców decyduje się na zaproszenia ze średniej półki cenowej, które są estetycznie dopracowane i robią odpowiednie wrażenie, ale ich koszt nie zwala z nóg.

Zaproszenia dla chłopców i dziewczynek

Czy powinno się kupować inne zaproszenia na komunię dla chłopców i dziewczynek? Na rynku dostępne są zaproszenia dedykowane konkretnej płci. Zaproszenia na komunię dziewczynki często mają więcej motywów kwiatowych i utrzymane są w bardziej pastelowej tonacji. Zaproszenia dla chłopców nieraz są odważniejsze w formie. Czy ma to jednak wielkie znacznie? W końcu to tylko kilkuletnie dzieci. Na to pytanie każdy z rodziców odpowiedzieć musi sobie samodzielnie.

Jaki wzór zaproszenia wybrać?

Jaki więc wzór zaproszenia powinno się wybrać? W zasadzie wszystko na ten temat zostało już napisane powyżej. Warto więc w tym miejscu podsumować najważniejsze kwestie. Zaproszenie powinno się przede wszystkim podobać, zarówno dziecku, jak i jego rodzicom. Dobrze jest je dostosować do charakteru i formatu uroczystości. Jeżeli dziecku sprawi to przyjemność, to można śmiało pozwolić mu na wybór wzoru. Wybór zaproszenia gotowego pozwoli zaoszczędzić czas, którego w okresie komunijnym rodzice zazwyczaj nie mają zbyt wiele. Najczęściej wybierane są zaproszenie ze średniej półki cenowej. Nie ma konieczności podążania za modą, choć dostępne wzory, tak czy inaczej oddają najpopularniejsze w danym sezonie trendy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here